Wiadomości

Koncert chóru "LUTNIA"

2012-10-25, 21:30

Koncert chóru "LUTNIA" z PszczynyZ okazji jubileuszu 105 lat nieprzerwanej działalności Zarząd Chóru zaprasza wszystkich miłośników śpiewu chóralnego na koncert, który odbędzie się w sobotę
10 listopada o godzinie 1600 w kościele parafialnym pod wezwaniem
Miłosierdzia Bożego w Pszczynie na Osiedlu Daszyńskiego.

Przed koncertem o godzinie 1515, odprawiona zostanie uroczysta msza święta
z okazji tegoż jubileuszu.

Udział we mszy świętej oraz wysłuchanie koncertu, będzie miłym dowodem uznania
i podziękowania za 105 lat nieprzerwanej działalności chóru, na rzecz lokalnej społeczności.

Wycieczka do Niepołomic

2012-10-23, 17:14

We wtorek 18 października Zarząd Osiedla zorganizował wycieczkę dla seniorów.
Tym razem zwiedziliśmy urokliwe miasteczko Niepołomice. Zamek z XIV wieku, gotycki kościół oraz puszcza niepołomicka, to główne atrakcje tej miejscowości. Piękna jesienna pogoda sprawiła, że zwiedzanie miasteczka było bardzo przyjemne. Informacje, jakie przekazali nam przewodnicy pogłębiły nasze wiadomości historyczne o ludziach i czasach, w jakich powstawały zabytki Niepołomic.

Wycieczka

2012-10-04, 16:58

OGŁOSZENIEZarząd Osiedla Daszyńskiego 18 października organizuje dla seniorów wycieczkę do miejscowości Niepołomice.
Chętni proszeni są o zapisanie się w kancelarii parafialnej lub telefonicznie pod numerem (32) 210 18 30 lub 600352668 (Janusz Prządka).


Ilość miejsc ograniczona.
O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.
Szczegóły w gablotce przy świetlicy osiedlowej.

Świetlica Osiedlowa

2012-09-02, 10:34

Świetlica osiedlowa


Być może jeszcze nie wszyscy mieszkańcy wiedzą, że pomieszczenia po kaplicy parafialnej ks. proboszcz przekazał w użytkowanie Zarządowi Osiedla z przeznaczeniem na świetlicę osiedlową. W maju, po uprzednim uprzątnięciu pomieszczeń, Zarząd Osiedla zlecił pomalowanie wnętrza. Początkiem lipca z inicjatywy Pana Adama Michalika zawiązało się Osiedlowe Towarzystwo Sportowe, któremu Zarząd Osiedla (za zgodą ks. proboszcza) udzielił zgodę na wykorzystanie pomieszczeń świetlicy do zajęć sportowo kulturalnych. Od września zostanie ogłoszony nabór do sekcji sportowych naszego Towarzystwa Sportowego. Część zajęć sportowych niewymagających pomieszczeń stricte sportowych (sala gimnastyczna) odbywać się będą w pomieszczeniach świetlicy.
W sierpniu do Zarządu Osiedla zwróciła się prezes chóru "Lutnia" z Pszczyny z zapytaniem o możliwość wykorzystania pomieszczeń świetlicy do organizowania prób śpiewu. Właściciel budynku, gdzie dotychczas odbywały się próby chóru podniósł czynsz do kwoty, której chór nie jest w stanie zapłacić. Końcem sierpnia z inicjatywy Zarządu Osiedla odbyło się spotkanie przedstawicieli Urzędu Miejskiego, Pszczyńskiego Centrum Kultury, AZK, Chóru Lutnia, Ks. proboszcza oraz Przewodniczącego Zarządu Osiedla w celu omówienia warunków korzystania z pomieszczeń przez Chór. Ustalone warunki zaakceptowały wszystkie strony i od września w pomieszczeniu po byłej bibliotece parafialnej odbywać się będą próby śpiewu chóralnego. W przyszłości Zarząd Osiedla wspólnie z dyrektorem PCK-ulu zastanowi się nad sposobem ogrzania tego pomieszczenia oraz sposobu sfinansowania remontu podłóg i pomieszczeń socjalnych.

Zarząd Osiedla ma nadzieję, że dzięki przedsięwzięciom takim jak te świetlica zacznie funkcjonować w osiedlowym życiu i przyczyni się skutecznej integracji mieszkańców.


Janusz Prządka

Pokrzywa i pogoda ducha receptą na długowieczność.

2012-09-02, 10:16

Pokrzywa i pogoda ducha receptą na długowieczność


Piętnastego sierpnia o godzinie 1200 w naszym kościele sprawowana była uroczysta Msza Św. w intencji najstarszej mieszkanki naszego osiedla pani Franciszki Sajdok z okazji jej setnych urodzin.

Powstanie TG "Sokół" Pszczyna

2012-07-23, 10:30

W poniedziałek 23 lipca w salce przy naszym kościele odbędzie się zebranie mające na celu powołanie do życia Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół".
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

Mistrzostwa osiedla czyli "Czwórka" na szóstkę!

2012-07-16, 13:59

Pod koniec roku szkolnego odbyły się Mistrzostwa naszego osiedla w piłce ręcznej, trójkach koszykarskich oraz siatkówce plażowej. Oczywiście we wszystkich konkurencjach rywalizowano w kategoriach dziewcząt i chłopców. Cztery z sześciu turniejów wygrali reprezentanci "czwórki". Gospodarze (SP 4) okazali się gościini jedynie w siatkówce plażowej, jednakże i tutaj zajęli bardzo wysokie drugie miejsca!

Zebranie sprawozdawcze

2012-02-01

Ogłoszenie Zarządu Osiedla Daszyńskiego

2012

2011-12-31

Z okazji nadchodzącego Nowego Roku  Zarząd Osiedla Życzy wszystkim mieszkańcom dużo zdrowia i szczęścia oraz wszelkiej pomyślności a także spełnienia nawet tych najskrytszych marzeń.

Poświęcenie kościoła

2011-11-12

Mamy nowo poświęcony kościół na osiedlu Daszyńskiego w Pszczynie.
 
2008-2018 © Osiedle Daszyńskiego